Farby do betonu i ich kolory, czyli jakość i estetyka

Niewykończony beton nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Wystarczy go pomalować! Piękne kolory farb do betonu sprawią, że dopasujemy wykończenie balkonu, schodów zewnętrznych czy ogrodzenia do architektury budynku i otoczenia.

Wytrzymałość, odporność na szereg czynników, trwałość – to główne cechy, jakich wymagamy od produktów do malowania betonu, szczególnie, jeśli remontujemy powierzchnie zewnętrzne. Naszym priorytetem jest zabezpieczenie materiału przed wnikaniem wody, uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem zmiennych temperatur. Czy oznacza to, że kwestie estetyczne powinniśmy odstawić na boczny tor? Niekoniecznie. Największy nacisk połóżmy na parametry techniczne, nie zapomnijmy jednak również o przemyślanym doborze kolorów.

Kolory betonu: jak wybrać?

Remontując balkon lub schody zewnętrzne, nie powinniśmy zostawiać czegokolwiek przypadkowi. Tyczy się to zarówno zastosowanych do renowacji produktów, jak i koloru betonu. Wybierając kolory farb do betonu, należy kierować się paroma podstawowymi kryteriami. Kluczowe są kolorystyczne decyzje, które podjęliśmy już wcześniej – dotyczące odcienia elewacji, dachu, rynien, okien czy innych detali. Jeśli projekt budynku zdominowały beże i brązy, czyli ciepłe tonacje, nie przełamujmy ich jasnym błękitem czy zimą szarością. Postępujmy konsekwentnie, zestawiajmy ze sobą pokrewne barwy lub przynajmniej kolory o tej samej temperaturze. Tym samym do kremowej elewacji i detali utrzymanych w czerwieni pasować będzie brąz, do białych ścian budynku zaś – szara, betonowa posadzka. Możemy też utrzymać kierunek zapoczątkowany na poziomie detali. Przy czerwonym tlenkowym dachu dobrze będą się prezentować betonowe schody w tym samym odcieniu. Ciemnoszare obramowania okien oraz rynny aż się proszą o kontynuację w postaci ciemnoszarego wykończenia balkonu. Taki kolor do betonu będzie perfekcyjnie tu pasować.


Kolory farb do betonu – w parze z wysoką jakością produktów

Wybieramy farby do betonu! Kolory powinny stanowić jeden z głównych kryteriów. Jeżeli zależy nam na maksymalnym zabezpieczeniu betonowego podjazdu, cokołów, podmurówki czy betonowego ogrodzenia przed działaniem wody czy ścieraniem, a jednocześnie preferujemy klasyczne, wyważone barwy (jak szarość czy brąz), nasze wymagania spełni system Nobiles Pilbet. Jeżeli zaś nasze wymagania spełnią raczej mniej oczywiste odcienie, dzięki którym perfekcyjnie dopasujemy do siebie różne detale, możemy sięgnąć po Nobiles Chlorokauczuk. To emalia przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni stalowych, żeliwnych oraz betonowych, odporna na czynniki atmosferyczne i mechaniczne. Jest dostępna w 19 kolorach, wśród których znajdziemy wpadający w turkus błękit, jasną czerwień oraz nasyconą, brudną żółć.

Kolory farb do betonu mogą stanowić jedno z kryteriów, według których dokonujemy selekcji produktów. Estetyki wcale nie musimy traktować po macoszemu – nawet jeśli parametry techniczne uważamy za podstawowy priorytet.

Lista zakupów Ładowanie listy...
0
Zamknij
Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. ok