Wielobarwny metal, czyli kolory farb do metalu

Połysk srebra czy może czarna farba do metalu? Piękne, głębokie brązy, magnetyzujące czerwienie, przyciągające wzrok zielenie? To tylko niektóre z wartych rozważenia pomysłów.

Zabieramy się do malowania metalu? Wybierzmy taki produkt, który zapewni mu najwyższą ochronę przed szerokim spektrum czynników, a jednocześnie – zachwyci głębią i intensywnością koloru. Niezależnie od tego, czy planujemy renowację ogrodzenia czy też odświeżenie kupionych na targu staroci starych świeczników, warto postawić na niecodzienną, przyciągającą wzrok barwę.

Może srebrna farba do metalu?

Dokonując selekcji kolorów na ogrodzenie, pokuśmy się o oryginalność. Choć nasycone brązy, ciemne zielenie czy mocne czerwienie można uznać za uniwersalne – pasują niemal do każdego projektu domu czy stylu jego otoczenia – warto postawić na taką barwę, która wyróżni naszą posesję na tle sąsiedztwa. Niektóre kolory są eleganckie niejako z definicji. Dodają klasy, szyku, kojarzą się „królewsko”, sprawiają, że aranżacja lub dany element prezentują się bardzo gustownie. To przede wszystkim barwy nawiązujące do szlachetnych kruszców i materiałów. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się srebrny.

Srebrna farba do metalu – powinniśmy dopisać ją do listy zakupów. Ogrodzenie będzie dzięki niej delikatnie połyskiwać w słońcu, skupiać na sobie uwagę. „Szlachetne” kolory podkreślą niebanalny styl domu; pasują do obiektów stylizowanych na dworek, o klasycznej architekturze oraz takich, w których dużą rolę odgrywają detale, charakterystyczne zdobienia.

Kolory farb do metalu: baw się i łącz

W taki trend świetnie wpisuje się również czarna farba do metalu. Pomalowane nią metalowe elementy zyskują specyficzny wygląd starego żelaza – tym bardziej, jeśli wybierzemy czerń młotkową. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby połączyć parę kolorów. Tyczy się to przede wszystkim ogrodzeń ze zdobieniami: poszczególne szczebelki możemy pomalować na czarno, detale z kolei – kute liście, wieńczące płot szyszki czy inne szczegóły – srebrną farbą do metalu. Podobnie w przypadku gustownych, stylizowanych na stare latarenek w ogrodzie czy kinkietów zamontowanych na fasadzie.

Najlepsza farba do metalu

Oczywiście, równie ważne, co kolory farb do metalu, są parametry odpornościowe, ochronne i techniczne produktów – szczególnie, jeśli dane elementy są użytkowane na zewnętrz. Do malowania powinniśmy wybrać emalię tworzącą powłoki wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych, zarysowania i uderzenia, a w zestawie z odpowiednim podkładem chroniące również przed korozją. Nasze wymagania spełni m.in. emalia Nobiles Chlorokauczuk przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni stalowych i żeliwnych. Co istotne, jest odporna na działanie wysokich temperatur. Jeśli nałożymy ją na podłoże pokryte uprzednio Nobiles Nobikor, maksymalnie zabezpieczymy metal przed działaniem wody, jednocześnie zapobiegając rozwojowi korozji. Do malowania stali i żeliwa nadaje się także farba Nobiles Stalochron, pełniąca rolę zarówno warstwy nawierzchniowej – ochronnej, jak i podkładowej oraz chroniącej przed korozją. To zatem produkt 3w1! Możemy ją stosować również we wnętrzach, poddając renowacji meble czy zdobienia.

Wybierając kolory, nie musimy poprzestawać na standardowej palecie. Farba czarna do metalu czy może pięknie mieniące się w słońcu srebro? Dzięki perfekcyjnie dobranej tonacji metalowe elementy pozwolą nam na przełamanie nudy, staną się przykuwającym wzrok detalem, interesującym szczegółem.

Lista zakupów Ładowanie listy...
0
Zamknij
Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. ok