Jaki podkład pod farbę chlorokauczukową – co wybrać?

Odpowiedni podkład pod chlorokauczuk to gwarancja dobrze pomalowanej powierzchni. Jakie produkty warto wybierać? Jakich błędów się wystrzegać podczas dobierania podkładu? Sprawdź to! Właściwy podkład chlorokauczukowy to klucz do sukcesu.

Farby chlorokauczukowe to strzał w dziesiątkę przy renowacji metalowych powierzchni i elementów zewnętrznych. Najlepiej sprawdza się duet: farba plus podkład. Eksperci Nobiles tłumaczą, dlaczego stosowanie podkładu pod chlorokauczuk jest tak istotne oraz dlaczego kompleksowe podejście najlepsze rezultaty.

Dlaczego podkład pod chlorokauczuk to podstawa?

Powierzchnie stalowe i żeliwne użytkowane na zewnątrz wymagają bardzo skutecznej ochrony przed oddziaływaniem różnorodnych czynników atmosferycznych, jak opady deszczu, śniegu, promieniowanie słoneczne czy zmienne temperatury. Pozbawione odpowiedniego zabezpieczenia wkrótce zaczęłyby niszczeć — pojawiłaby się rdza. W związku z tym konieczne jest zastosowanie specjalnych produktów dedykowanych tego rodzaju podłożom. Egzamin perfekcyjnie zda farba chlorokauczukowa.

Wyroby chlorokauczukowe charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Przykładem takiego produktu jest Nobiles Chlorokauczuk. Emalia wyróżnia się dużą elastycznością, poza tym jest wysoce odporna na działanie czynników atmosferycznych. W wytrzymuje okresowy kontakt z wodą. Dzięki temu dobrze spełnia swoje podstawowe zadanie, czyli tworzy trwałe zabezpieczenie malowanym powierzchniom, np. elementom metalowych ogrodzeń i balustrad.

Warto jednak podkreślić, że większość farb chlorokauczukowych nie jest w stanie zapewnić pomalowanej powierzchni stuprocentowej ochrony, jeżeli jest zastosowana pojedynczo, czyli bez warstwy podkładowej. Trwałe zabezpieczenie, także antykorozyjne, oraz ochronę przed oddziaływaniem negatywnych czynników zewnętrznych dają w połączeniu z odpowiednim podkładem. Podkład do chlorokauczuku – to rozwiązanie, dzięki któremu farba nawierzchniowa zapewni jeszcze większą, skuteczniejszą ochronę.

Jaki podkład pod chlorokauczuk?

Jaki podkład pod farbę chlorokauczukową sprawdzi się najlepiej? To oczywiście zależy od tego, jaki produkt wybraliśmy do malowania metalowych lub betonowych powierzchni. Nie warto rozpoczynać poszukiwań na własną rękę – zaufajmy producentowi. Dzięki temu upewnimy się, że obie warstwy – podkładowa i wierzchnia – są kompatybilne, a podłoże zyskało maksymalną ochronę. Aby sprawdzić, jaki podkład pod farbę chlorokauczukową będzie najlepszy, powinniśmy zapoznać się z kartą techniczną produktu. Znajdziemy tam informacje, który produkt wybrać – tzn. który z dostępnych podkładów chlorokauczukowych zapewni maksymalną ochronę malowanej powierzchni.

Podkład antykorozyjny pod chlorokauczuk – jakie powinien spełniać wymagania?

Do malowania wybraliśmy emalię Nobiles Chlorokauczuk? Według karty technicznej tym, czego potrzebujemy jest podkład Nobiles Nobikor. Podkład pod chlorokauczuk Nobiles zapewni odpowiednią przyczepność oraz trwałą ochronę antykorozyjną metalu. 

Jakie wymagania powinien spełniać podkład pod chlorokauczuk, aby zapewniać jak najwyższy poziom ochrony? Na pewno musi zapewniać:

  • skuteczną i długotrwałą ochronę antykorozyjną – blokowanie rdzy,
  • doskonałą przyczepność,
  • bardzo dobrą wydajność, 
  • podkład pod chlorokauczuk Nobiles wytrzymuje ciągłe działanie temperatur do +50°C.

Jak stosować podkład pod chlorokauczuk?

Podkład pod chlorokauczuk to konieczność, jeżeli zależy nam na osiągnięciu skutecznej, pewnej ochrony malowanej powierzchni, szczególnie przed korozją. Jednocześnie pamiętajmy, że maksymalne zabezpieczenie podłoża uzyskamy tylko i wyłącznie dzięki prawidłowej aplikacji poszczególnych warstw. W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie oczyścić podłoże z zanieczyszczeń, piasku, kurzu, zatłuszczeń, smarów oraz nalotów organicznych. Sprawdźmy stan poprzednich powłok malarskich – jeśli łuszczą się i odstają, konieczne będzie ich usunięcie. Jeżeli nie — wystarczy je zmatowić. Następie odpylmy oczyszczoną powierzchnię i zaaplikujmy na nią podkład pod chlorokauczuk (np. podkład pod chlorokauczuk Nobiles Nobikor) – dwie warstwy w odstępie 20 godzin. Po 48 godzinach możemy przystąpić do nakładania farby chlorokauczukowej. Rozprowadzajmy wyrób równomiernie i dokładnie, do uzyskania dobrze kryjącej warstwy. Najlepsze rezultaty osiągniemy dzięki dwóm warstwom farby Nobiles Chlorokauczuk

Podkład chlorokauczukowy jest równie istotny, co sama farba chlorokauczukowa. Jeśli oczekujemy najlepszych rezultatów, czyli profesjonalnie zabezpieczonych powierzchni, stosujmy te dwa rodzaje produktów. Jest to szczególnie ważne, jeżeli zależy nam na ochronie przed rdzą. Podkład antykorozyjny pod chlorokauczuk sprawi, że będziemy mogli zapomnieć o tym problemie na długie lata. 

 

Lista zakupów Ładowanie listy...
0
Zamknij
Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. ok