Jaki podkład pod farbę chlorokauczukową – co wybrać?

Odpowiedni podkład pod chlorokauczuk to gwarancja dobrze pomalowanej powierzchni. Jakie produkty można wybrać? Na jakie błędy uważać podczas dobierania produktu? Właściwy podkład pod chlorokauczuk to klucz do sukcesu.

Wyroby chlorokauczukowe to strzał w dziesiątkę przy renowacji metalowych lub betonowych powierzchni czy konstrukcji zewnętrznych. Najlepiej sprawdza się duet: farba plus podkład. Eksperci Nobiles tłumaczą, dlaczego stosowanie podkładu pod chlorokauczuk jest tak ważne oraz dlaczego kompleksowe podejście najlepsze rezultaty.

Dlaczego podkład pod chlorokauczuk to podstawa?

Powierzchnie stalowe, żeliwne i betonowe użytkowane na zewnątrz wymagają bardzo skutecznej ochrony przed oddziaływaniem różnorodnych czynników atmosferycznych, jak opady deszczu, śniegu, promieniowanie słoneczne czy zmienne temperatury. Pozbawione odpowiedniego zabezpieczenia wkrótce zaczną niszczeń, czego oznaką będzie pojawienie się rdzy. Konieczne jest zastosowanie specjalnych produktów dedykowanych do tego rodzaju podłoży. Egzamin perfekcyjnie zda farba chlorokauczukowa.

Wyroby chlorokauczukowe wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Przykładem takiego produktu jest Nobiles Chlorokauczuk. Emalia wyróżnia się dużą elastycznością, a przy tym jest wysoce odporna na długotrwały kontakt z wilgocią. Dzięki temu dobrze spełnia swoje podstawowe zadanie, czyli tworzy trwałe zabezpieczenie antykorozyjne malowanym powierzchniom: konstrukcjom stalowym, elementom metalowych ogrodzeń i balustrad.

Warto jednak podkreślić, że większość farb chlorokauczukowych nie jest w stanie zapewnić pomalowanej powierzchni stuprocentowej ochrony w pojedynkę. Trwałe zabezpieczenie antykorozyjne oraz ochronę przed oddziaływaniem negatywnych czynników zewnętrznych dają w połączeniu z odpowiednim podkładem.

Jaki podkład pod chlorokauczuk?

Jaki podkład pod farbę chlorokauczukową sprawdzi się najlepiej? To oczywiście zależy od tego, jaki produkt wybraliśmy do malowania metalowych lub betonowych powierzchni. Nie warto rozpoczynać poszukiwań na własną rękę – zaufajmy producentowi. Dzięki temu upewnimy się, że obie warstwy – podkładowa i wierzchnia – są kompatybilne, a podłoże zyskało maksymalną ochronę.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na emalię Nobiles Chlorokauczuk, zestawmy ją z Nobiles Chlorokauczuk Podkład. Dzięki zastosowaniu podkładu pod chlorokauczuk wzmocnimy warstwę farby oraz sprawimy, że uzyska pełne właściwości antykorozyjne. Ponadto poprawią się właściwości termoochronne powłoki – podkład pod chlorokauczuk od Nobiles wytrzymuje ciągłe działanie temperatur do +50°C.

 

Jak stosować podkład pod chlorokauczuk? 

Jednocześnie pamiętajmy, że maksymalne zabezpieczenie podłoża uzyskamy tylko i wyłącznie dzięki prawidłowej aplikacji poszczególnych warstw. W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie oczyścić podłoże z zanieczyszczeń, piasku, kurzu, zatłuszczeń, smarów oraz nalotów organicznych. Sprawdźmy stan poprzednich powłok malarskich – jeśli łuszczą się i odstają, konieczne będzie ich usunięcie. Następie odpylmy oczyszczoną powierzchnię i zaaplikujmy na nią podkład – jedną lub dwie warstwy w odstępie do 1 godziny lub po wysezonowaniu poprzedniej warstwy, czyli po około 5 dniach. Po tym czasie możemy przystąpić do nakładania farby chlorokauczukowej. Rozprowadzajmy wyrób równomiernie i dokładnie, do uzyskania dobrze kryjącej warstwy. Najlepsze rezultaty osiągniemy dzięki dwóm warstwom farby Nobiles Chlorokauczuk. Zasady dotyczące czasu wysychania poszczególnych warstw są tu takie same, co przy podkładzie.

 

Podkład pod chlorokauczuk jest równie istotny, co sama farba chlorokauczukowa. Jeśli oczekujemy najlepszych rezultatów, czyli profesjonalnie zabezpieczonych powierzchni, stosujmy te dwa rodzaje produktów.

 

Lista zakupów Ładowanie listy...
0
Zamknij
Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. ok