Malowanie wysokich pomieszczeń – bez kija teleskopowego ani rusz!

Malowanie wysokich pomieszczeń może być dość problematyczne. Spora wysokość sprawia, że musimy sięgać po różne sposoby, które dadzą nam swobodny dostęp do sufitu oraz górnej partii ścian. Jak malowanie wysokich ścian przeprowadzają profesjonaliści? Czy możemy wykorzystać ich triki podczas remontu własnego domu?

Jak pomalować wysoki pokój? Sprawdzone metody

Co prawda moglibyśmy skorzystać z drabiny, jednak ani to wygodne, ani bezpieczne. Konieczność ciągłego jej przesuwania i zmieniania pozycji sprawiłaby, że o komforcie malowania nie byłoby nawet mowy.

Rozwiązanie jest bardzo proste: to kij teleskopowy. Malowanie wysokich ścian za pomocą kija sprawia, że ciężar narzędzi rozkłada się równomiernie w dwóch rękach, dzięki czemu prace są mniej męczące. Przydatnym usprawnieniem jest też blokada mocowania wałka oraz antypoślizgowe wykończenie rączki.

Przy zakupie zwróćmy uwagę na jego długość, ciężar oraz możliwość regulacji. Profesjonalne kije do malowania wysokich pomieszczeń wysuwają się do długości nawet 5 metrów! To z pewnością wystarczy, aby wygodnie pomalować sufit i ściany. Do kija przykręcamy odpowiedni, dostosowany do wymogów wybranej farby, wałek. Dzięki temu możemy przeprowadzić prace z poziomu podłogi, a jednocześnie na bieżąco kontrolować, czy nie powstają zacieki lub smugi.

Jak pomalować wysoki pokój? Triki

Wiemy już, jak najwygodniej malować wysokie ściany. W jaki sposób zaś sprawić, aby bardzo wysokie wnętrze wydawało się nieco mniejsze? W końcu znaczna wysokość czasami stanowi spory mankament pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie jednego z paru trików, dzięki którym wizualnie obniżymy pokój. Pierwszy z nich to pomalowanie sufitu na kolor zbliżony do odcienia podłogi. Ciemny sufit i ciemna posadzka – to metoda, dzięki której obie płaszczyzny będą się wydawać nieco bardziej zbliżone do siebie. Możemy też zastosować wariant minimum tej metody: zamontujmy szerokie listwy przypodłogowe, a pod sufitem namalujmy pas o tej samej szerokości w ciemnym kolorze. Kolejny trik to pomalowanie wysokich ścian w poziome, szerokie pasy. Zestawmy kontrastowe kolory lub postawmy na kompozycję bardzo jasnych i ciemnych odcieni, np. Jesieni Lnianej i Jesieni Korzennej z palety Nobiles Pory Roku. Pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie szerszego, odzyska więc zachwiane proporcje.

 

Malowanie wysokiego pokoju wymaga odpowiedniego przygotowania. Podstawą są odpowiednie narzędzia, jednak nie bagatelizujmy również siły koloru.

Lista zakupów Ładowanie listy...
0
Zamknij
Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. ok