Nowoczesne malowanie: jakie kolory sprawdzą się na ścianie?

Nowoczesne ściany w nowoczesnych wnętrzach! Zainspiruj się i zobacz, jak kolor ścian może diametralnie odmienić pomieszczenie oraz zmienić jego styl.

Nowoczesne ściany w pokoju, czyli… jakie? Zabierając się za urządzanie wnętrza, śledźmy strony internetowe producentów, portale wnętrzarskie oraz propozycje projektantów. To tu znajdziemy inspiracje oraz godne rozważenia pomysły. Nowoczesne malowanie ścian to temat, który zmienia się z sezonu na sezon, choć wymienić można również kilka stylów czy kolorów, które cieszą się niezmiennie dużą popularnością i nie poddają się działaniu czasu. Sprawdź, dzięki jakim barwom wnętrze będzie piękne i modne.

Nowoczesne ściany – najmodniejsza zieleń

Wybierając nowoczesne kolory ścian, możemy kierować się podpowiedziami projektantów i ekspertów z dziedziny designu. I tak np. specjaliści instytutu Pantone przekonują nas do uwzględnienia zieleni w wystroju wnętrza. Według socjologów zauważalna popularność zieleni w ostatnich sezonach wynika z istotnych zmian w życiu społecznym: szukamy wyciszenia, odwołujemy się do natury, interesujemy się ekologią. W aranżacji domu lub mieszkania sprawdzą się tym samym piękne, głębokie, ziemiste zielenie. Świetnie prezentują się tu też nasycone, intensywne tonacje. Nowoczesne malowanie wnętrz wymaga od nas odwagi i śmiałych decyzji – niecodzienny kolor uwiecznijmy więc przynajmniej na jednej ze ścian. Możemy zestawiać je z bardziej wyważonymi barwami (które będą stanowić dobre tło dla koloru podstawowego, dominującego) lub z innym, lżejszym odcieniem zieleni. W precyzyjnym dopasowaniu tonacji pomogą nam farby z mieszalnika, m.in. akrylowa Nobiles Biała Plus oraz lateksowa Nobiles Latex Mix.

Nowoczesne kolory ścian – szarość na przemian z brązem

Projektanci zgodnie twierdzą, że nowoczesne ściany to nie tylko zielenie, ale również szarości! Świetnie się składa, ponieważ szary znakomicie komponuje się zarówno z zimnymi, jak i ciepłymi tonacjami, wyciągając z nich nowe, zaskakujące refleksy. Bardzo udane kompozycje kolorystyczne stworzymy, zestawiając ze sobą głębokie, dążące w kierunku grafitu odcienie (np. Zima Polarna z palety Nobiles Pory Roku) oraz delikatne błękity. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby kolor ten umieścić w sąsiedztwie odcienia miodu lub złamanego, przybrudzonego różu.

Zielenie i szarości – to barwy nawiązujące do natury, zainspirowane nią. Możemy wymienić tu także bardzo modne piaskowe beże oraz brązy. Zastosowanie głębszych brązów jest wskazane zwłaszcza w salonie, czyli przestrzeni wspólnej. Psychologowie kolorów twierdzą, że to barwa kojarzona z bezpieczeństwem, ciepłem, w zarodku gasząca wszelkie konflikty, a do tego bardzo wszechstronna i uniwersalna! Możemy zestawić ją z meblami i sprzętami wykonanymi z naturalnego drewna oraz prostymi tkaninami, jak bawełna i len.

Nowoczesne malowanie ścian zachęca nas, abyśmy bawili się kolorami, eksperymentowali i nie dbali o konwenanse. Modne, stylowe wnętrze powinno przede wszystkim nieść informację o swoich właścicielach, odzwierciedlać ich gust oraz styl życia. Trendy wnętrzarskie stanowić mogą dla nas co najwyżej inspirację.

Lista zakupów Ładowanie listy...
0
Zamknij
Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. ok