Kolor ścian do białych mebli – zainspiruj się!

Białe meble to klasyka i nowoczesność zarazem, przytulność i surowość. Sprawdź, jak odpowiedni kolor ścian pomoże wyeksponować jasne meble.

Białe meble zmieniają reguły dotyczące aranżowania wnętrz. Dyktują warunki i stają się dominującym elementem projektu. Okazuje się bowiem, że to kolory ścian powinny być dobierane do białych mebli, a nie odwrotnie. Dzięki temu osiągniemy najlepszy efekt – piękne, perfekcyjnie urządzone wnętrze z przykuwającymi wzrok sprzętami.

Białe meble – jedni traktują je z rezerwą, inni nie potrafią sobie wyobrazić bez nich aranżacji. Odstraszać mogą nas co najwyżej kwestie praktyczne. Obawiamy się, że biała czy jasna kanapa szybko się zabrudzi, a plamy będą trudne do usunięcia, a dodatkowo – widoczne jak na dłoni. Zwróćmy zatem uwagę na jakość materiałów oraz wybierzmy zmywalne tkaniny i wykończenia, z których bez trudu zmyjemy zabrudzenia. Miejmy ponadto na uwadze, że na jasnej, skórzanej kanapie przetarcia będą znacznie mniej widoczne, z kolei jasny rysunek drewna nie wyblaknie tak szybko.

Co zyskujemy, zręcznie komponując kolory ścian z białymi meblami? Niebanalne wnętrze w wybranym stylu. Sprzęty w bieli perfekcyjnie wpiszą się zarówno w surową stylistykę skandynawską czy minimalistyczną, przytulne mieszkanie w stylu prowansalskim, jak i luksusowy, nowoczesny apartament.

Jaki kolor ścian do białych mebli?

Konieczne jest stworzenie porozumienia pomiędzy meblami a odcieniem ścian. Muszą one ze sobą korespondować, wchodzić w dialog. Tylko wtedy możemy mówić o harmonijnym, przemyślanym projekcie. Jaki kolor ścian do białych mebli będzie pasować perfekcyjnie? Mamy tu spore pole do popisu! Biel jest uniwersalna i dobrze komponuje się z innymi barwami. Wystarczy, że dobierając kolor ścian do białych mebli, będziemy kierować się stylem wnętrza.

Kolor ścian do jasnych mebli we wnętrzu skandynawskim

Jeśli marzy nam się konsekwentnie urządzone mieszkanie w stylu skandynawskim, jasne sprzęty powinniśmy zestawić z surowymi, stonowanymi kolorami ścian, przywodzącymi na myśl zimne krajobrazy Północy. Sprawdzą się tu szarości o różnym nasyceniu, od delikatnych (jak Zima Skalista z palety Nobiles Pory Roku) po wpadające w grafit (np. Zima Polarna). Dobry kierunek stanowią także błękity, szczególnie nasycone, magnetyzujące (jak Zima Morska i Zima Gradowa).

Jak dobrać kolor ścian do mebli w mieszkaniu prowansalskim?

Jasne meble, szczególnie drewniane, z charakterystycznymi przetarciami, mogą uzupełnić wnętrze w stylu prowansalskim, czyli nawiązującym do regionu Francji. Poszukując idealnego koloru ścian, wystarczy zainspirować się rozległymi polami lawendy. Do głosu dochodzą więc fiolety. Jeśli lubimy subtelne tonacje, postawmy na odcienie liliowe czy fiołkowe (czyli np. Lato Liliowe oraz Lato Fiołkowe z Nobiles Pory Roku). Zestawmy je z bardziej nasyconymi barwami, jak Lato Śliwkowe, dzięki czemu wnętrze stanie się bardziej dynamiczne.

Jakie ściany do białych mebli w domu minimalistycznym?

Minimalizm zobowiązuje do bardzo uważnego wybierania barw. Najlepiej posługiwać się jednym kolorem bazowym i nie pozwalać sobie na zbytnie wariacje. Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na białe meble, stwórzmy kolorystyczną kontynuację na ścianach. Jasne sprzęty stworzą doskonałą kompozycję z jasnymi ścianami i podłogami, tym bardziej, jeśli idealnie dobierzemy odcienie. Egzamin zdadzą tu więc powierzchnie utrzymane w kolorze klasycznej bieli (sięgnijmy np. po farbę Nobiles Super Akryl) lub w jej złamanych tonacjach (pomogą nam w tym kolory z mieszalnika, jak chociażby Latex Mix).

Jaki kolor ścian do jasnych mebli? Odpowiedzi jest tyle, ile styli architektonicznych. Możemy kierować się jednym z sugerowanych przez projektantów połączeń lub stworzyć własną, szytą na miarę kompozycję. Biel z pewnością na to pozwoli.

Lista zakupów Ładowanie listy...
0
Zamknij
Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. ok