Najlepsza biała farba do sufitu: jak ją wybrać?

Biała farba do sufitu to bardzo popularny i – szczerze mówiąc – bardzo dobry wybór. Pod warunkiem, że postawimy na produkt wysokiej jakości, dostosowany do wymagań pomieszczenia oraz dający odpowiadający naszym potrzebom efekt estetyczny.

Dlaczego biała farba na sufit?

Sufity malujemy najczęściej na podstawowy odcień bieli. Nie przez przypadek! Po pierwsze, biel nadaje wrażenie przestronności – odpowiednio pomalowany sufit może wizualnie podwyższyć pomieszczenie. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy przekroczyć granicę sufitu oraz wyjść z białą farbą kilka-kilkadziesiąt centymetrów na powierzchnię ścian.

>>>>>>Dowiedz się jak malować sufit<<<<<<

Miejmy też na uwadze, że kolorowe sufity zbytnio przyciągają uwagę i górują nad aranżacją. We wnętrzach klasycznych, stonowanych nie jest to zbyt dobry pomysł, a i w domach czy mieszkaniach urządzonych w danej konwencji, jak skandynawska czy vintage nie zawsze dobrze się prezentuje. Biała farba do sufitu to zaś rozwiązanie bardzo uniwersalne, takie, które sprawdzi się w każdym przypadku.

Najlepsza biała farba do sufitu, czyli…?

Dobra biała farba na sufit to taka, która zachowuje odporność i pozwala na uzyskanie trwałego wymalowania mimo oddziałujących na powierzchnię czynników. Jeżeli szukamy wyrobu tworzącego powłoki odporne na zmywanie, wypróbujmy farbę Nobiles Super Akryl. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.

Pamiętajmy, że produkt do malowania sufitu należy dobierać również z myślą o efekcie końcowym. Producenci oferują nam wyroby w dwóch różnych rodzajach wykończenia powłoki: matowym i satynowym. Powłoki matowe pochłaniają wiązki światła, w związku z czym powierzchnie wyglądają na bardziej jednolite i równe (przykładem takiego produktu jest wspomniany Nobiles Super Akryl). Satynowe z kolei odbijają światło, w związku z czym mogą eksponować ryski czy grudki. Oznacza to, że malowanie sufitu białą, satynową farbą wymaga od wykonawcy dużej precyzji i dokładności. Wykończenie prezentuje się za to wyjątkowo elegancko.

>>>>>>Dowiedz się, jakie są techniki malowania wałkiem<<<<<<

Jaka biała farba na sufit? Kolor powinien w zasadzie stanowić kwestię drugorzędną. W pierwszej kolejności zastanówmy się, czego wymagamy od powłoki, w następnej – decydujmy o estetyce.

Lista zakupów Ładowanie listy...
0
Zamknij
Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. ok